Area (Department or Program)

Steward(s)

Applied Anthropology Melissa Parks
Nicholas Fisher
Applied Economics Kedar Kulkarni
Applied Ethics  Robyn Morris
Biochemistry & Biophysics Heather Forsythe
Botany & Plant Pathology Katarina Lunde
Catie Wram
Chemical, Biological, & Environmental Engineering Rich Hilliard
Genevieve Schutzius
Civil & Construction Engineering Alex Simpson
College of Earth, Ocean, & Atmospheric Science Alejandra Sanchez
Brendan Reilly
Iria Gimenez
Peter Chase
College Student Services Administration Elijah Stucki
Education Colin Cole
Electrical Engineering & Computer Science Shaan Sengupta
Nicholas Nelson
Reene (Souti) Chattopadhyay
Parisa Ataei
Sogol Balali
Mahtab Aboufazeli
Environmental & Molecular Toxicology Lindsay Denluck
Environmental Arts & Humanities  Kali Doten
Fisheries & Wildlife Alexandra Avila
Forest Ecosystems & Society Janet Gorman
Thomas Stokely
Forest Engineering, Resources, & Management
Hatfield Marine Science Center Alexandra Avila
 Horticulture Larissa Larocca de Souza
Human Development & Family Science Meghan Fenn
Jennifer Blodgett
Integrative Biology Erin Abernethy
Carmen Harjoe
Kinesiology Michele Catena
Material Sciences Okan Agirseven
Mathematics Bruno Barbosa
Michael Allen
MIME Jessie Armstrong
Anthony Le
Microbiology Damien Barrett
Molecular & Cell Biology Valerie Fraser
Nuclear Science & Engineering Benjamin Lilley
Nutrition Mayra Crespo Bellido
Rosa Moon Keller
Pharmacy Allison Duross
Physics Kyle Vogt
James Haggerty
School of Psychological Science Zoe Alley
Public Health Barbara Hudson-Hanley
Hayley Strenke
Public Policy Stephen Gunther
Polina Osipova
Tessa Crawford
School of History, Philosophy, and Religion Katie Zarajczyk
School of Writing, Literature, and Film Ryan Lackey
Jessie Heine
Soil Science Vance Almquist
Stephen Kirkley
Speech Communication Chelsey Williams
Statistics Trevor Ruiz
Women, Gender, & Sexuality Studies L.K. Mae
Wood Science & Engineering Evan Schmidt

*Appointed by the CGE Executive Council

Stewards are apportioned on the basis of one for every fifteen (15) eligible members, or a major fraction thereof, in each area, with each area having at least one steward. The full list of areas for representation can be found here.